Gayrimenkul piyasasında sizin güçlü olmanız ve en başarılı marka olmanız için iki farklı pazarlama yolu kullanılıyor. Bunlardan birisi geleneksel olurken, diğeri ise dijital pazarlama oluyor. Teknolojinin çok hızlı bir şekilde gelişmesi ile beraber dijital pazarlama konusunda çok ilgi olsa bile, geleneksel pazarlamanın da etkisini koruduğunu belirtebiliriz. Peki farklar neler? İşte detaylar…

Dijital olarak birçok insan teknolojiden faydalanarak yaşamlarını kolaylaştırmakta. Alışverişlerimizi bile artık internet üzerinden yapmaktayız. Geleneksel pazarlama ile markanızı konumlandırma imkanınız da var. Dijital pazarlama ise emlak portföyünüzü ve tecrübenizi sanal ortamda dökme şansı sunuyor.

Dijital pazarlama stratejisi 

Portföyünüzde mülklerin alıcısını, hizmette bulunduğunuz bölgede kimlerin yaşadığı ve nüfusun yaş ortalaması gibi birçok durumu sosyal medya üzerinden öğrenerek, hedef kitlenizi tanıyabilirsiniz. Emlak pazarında çok önemli bir yere sahip olan, sosyal medya sizleri daima bir adım öne taşıyacaktır.

Buna örnek verecek olursak eğer, instagram ve facebook’ta hikayeler paylaşarak yeni evleri ve mülkleri tanıtabilirsiniz. Ancak ilk kitlenizi oluşturmanız gerekiyor. Bu şekilde sosyal medyaya ağırlık vererek, pazarlama hızınızı arttırabilirsiniz.

Geleneksel pazarlama

Geleneksel pazarlama ise dergi, gazete ve TV reklamları oluyor. Ancak en önemli pazarlama danışmanın kendisidir. Dijital pazarlama ne kadar önemli olursa olsun, danışmanın yapacağı iletişim ile pazarlama çok daha etkili oluyor. Bu bakımdan dijital pazarlama ile kitlenizi arttırabilir ve dikkatleri çekebilirsiniz. Geleneksel pazarlama ile yakından iletişim sağlayarak, satış gücünüzü arttırabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz