Genel

Tapu Döner Sermaye Ücreti Ödemesini Kim Yapar?
Tapu Döner Sermaye Ücreti Ödemesini Kim Yapar? Taşınmazların satış ve devir işlemleri tapu dairelerinde yapılmakta olup bu işlemlerin yapılabilmesi için belirlenen oranlarda tapu harcı ve tapu döner sermaye ücreti gibi..
Mirasta Zümre Ne Demek?
Mirasta Zümre Ne Demek? Vefat eden kişinin arkasında bırakmış olduğu tüm mal varlığına genel olarak miras adı verilmektedir. Kişinin vefat etmesi ile beraber arkasında bırakmış olduğu tüm mirası yasal mirasçıları..
2018 Emlak Vergisi Artış Oranları
2018 Emlak Vergisi Artış Oranları Arazi, arsa ve binalar için servete dayalı olarak alınan emlak vergisi oranları, taşınmazın bulunduğu bölgeye göre değişkenlik gösterebiliyor. 2018 yılı için tahsil edilecek olan emlak..
Yanlış Gelen Doğalgaz Faturası Ne Yapılır?
Yanlış Gelen Doğalgaz Faturası Ne Yapılır? Ülkemizde doğalgaz faturalandırmalarını doğalgaz dağıtım şirketleri yapmakta olup tüketimin tespit edilmesi ve fatura kesilmesi hususunda Doğal Gaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği içerisinde..
Ev Kredisi Dosya Masrafı İadesi Dilekçesi Örneği
Konut Kredisi Dosya Masrafı Nasıl Geri Alınır? Bankalardan kredi kullanarak ev satın alan kişilerden bankalar bu kredi kullandırımı karşılığında belirli masraflarda tahsil etmektedir. Bu masraflar arasında yer alanlardan biri de..
2017 Gayrimenkullerin Gerçek Rayiç Bedelleri
Gayrimenkullerin Gerçek Değerleri Yeniden Belirlenecek Gayrimenkuller için gerçek değer belirlemesinin yeniden yapılmasını sağlayacak olan yeni bir çalışmanın hayata geçirilmesi için çalışmalara başlandı. Buna göre taşınmazların gerçek değerlerini ortaya koyacak yeni..
Tapuda Kör Sağır Dilsiz Satışı nasıl Yapılır?
Tapuda Engelli Satışı Nasıl Yapılır Tapu işlemleri her zaman engeli olmayan vatandaşlar tarafından gerçekleşmiyor. tapu işlemlerinde yapılan bazı işlemler çeşitli engellere sahip vatandaşlarımız tarafındanda gerçekleşebiliyor. Özellikle işitme ve görme engelli..
2017 Kredi Taksidi Ödenmezse ne Olur
Ülkemizde kredi çekerek ev sahibi olan milyonlarca vatandaşımız var ancak birçokları hazır para olarak gördüğü bu kredileri ödeme konusunda sıkıntı yaşayabiliyor ve en önemlisi de Kredi Taksidi Ödenmezse ne Olur?..
Türkiye Genelinde Kaç Adet Riskli Bina Var
Çok Acil 7 Milyon Binada Yenileme Yapılması Gerekiyor Her an büyük bir depremin yaşanma riskinin her geçen gün yükseldiği ülkemizde ne yazık ki hala pek çok ilimizde riskli binalarda milyonlarca..
Evi iş Yeri Olarak Kullanabilir miyim
Kiralanan Konut iş yeri olarak açılır mı? Mesken iş yeri olur mu? Yeni bir ev kiralarken aklınızda bu evde işinizi de kurmak var ise aklınızdaki soru kiralanan konut iş yeri..