Gerçek Emlak Müşterisi Nasıl Anlaşılır?

Gayrimenkul danışmanları, yayınlamış oldukları emlak ilanı ile ilgili birçok potansiyel müşteri ile görüşebilir. Burada en önemli nokta, potansiyel müşterileri gerçek bir alıcıya dönüştürebilmektedir. Bazı potansiyel müşteriler ise yalnızca piyasa araştırması yapmak için gayrimenkul danışmanı ile iletişime geçip, zaman kaybına sebep olabilir. Bu gibi durumlarda gayrimenkul danışmanının dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.

Müşterinin Finansal Durumunu Öğrenmek

Potansiyel müşterinin bütçesini öğrenmek, ilk yapılması gerekenler arasında yer alıyor. Müşterinin bütçesi, gayrimenkul danışmanının portföyünün çok altında ya da çok üstünde ise bu durum, zaman kaybı yaşanacağını gösterir. Aynı zamanda konut kredisi ile ev satın almak isteyen potansiyel alıcının kredi notu yeterli olmayabilir. Bu yüzden gayrimenkul danışmanı, ilk görüşmede potansiyel müşterilerinin finansman bilgilerini öğrenmelidir.

Müşteriyi Analiz Etmek

Gayrimenkul danışmanları, potansiyel müşterisini doğru analiz ederek zamandan tasarruf edebilir. Müşterinin hazır ve istekli olup olmadığı, gayrimenkulü yatırım amaçlı mı almak istediği, fiyatı düşürmek istetip istemediği gibi sorulara cevap aranmalıdır. Potansiyel müşteri, bazen ev sadece gezmek isteyebilir. Gayrimenkul danışmanları, bunları göz önünde bulundurup iyi bir analiz yaparak zamanını gerçekten alıcı olacak müşterilere ayırabilir.

Sorgulayan Müşteri

Gerçek alıcılar, sahip olmak istedikleri gayrimenkul ile ilgili her bilgiye sahip olmak ister ve aklına gelen her spesifik soruyu sorabilir. Gerçek bir alıcı mülkü ve çevresini, ne zamandır satışta olduğunu ve neden satışta olduğunu sorgular.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz