Göl Kenarındaki Evlerin Satış Fiyatı

Yurtdışında sıkça karşılaşabileceğimiz göl çevresindeki evler, ülkemizde henüz sınırlı sayıda. Bu yüzden değeri fazla, fiyatı yüksek olabiliyor. Evler, hem barınma hem de yatırım amacı ile satın alınıp, kiralanabiliyor.

Göl Kenarı,Konut Yatırımı,Yatırım, bungalov, Villa, 

Talepte Artış Var

Göl kenarı evler, villa tipinde ya da bungalov şeklinde oluyor. Villa tipi evlerin inşasının daha fazla olması nedeni ile bungalov şeklindeki evlere göre biraz daha yüksek fiyatlı oluyor. Villa ve bungalovun haricinde evler; çiftlik, köy evi ve müstakil bina biçiminde de olabiliyor. Yan yana dizilmiş kulübeler olarak inşa edilen küçük bungalov evler, otel gibi işletiliyor. Son yıllarda bu tesislere olan talep gittikçe artıyor. Talep arttıkça evlerin sayısında da gözle görülür bir artış oluyor. Tesislerin çevresinde bulunan sosyal aktiviteler ve doğal yaşam imkanı işletmeleri cazip kılıyor.

Göl Kenarı Evlerin Fiyatı

Villa tipi göl kenarı evler, genel olarak günlük olarak kiralanıyor. Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden kaçmak, doğa havası almak ve hafta sonu tatili yapmak isteyenlerin kiraladığı bu evlerin satış fiyatı 4+1 büyüklüğünde olanlar için 650 bin Dolar, 7+2 büyüklüğünde olan çiftlik evler için 1.650.000 TL oluyor.

Yaz aylarında güneşli havanın, kış aylarında ise karlı havanın yarattığı eşsiz manzaranın tadı göl kenarındaki evlerde gerçekten etkileyici olabiliyor. Doğayla iç içe olan ve farklı bir estetiğe bürünen evlere olan talebin artışı gözden kaçmıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz