Information gazetesinin yayınlamış olduğu habere göre, dev arama motoru firması Google, Danimarka’da bir endüstri bölgesinden 73,2 hektar arazi satın alıp 65 milyon kron üzerinde b

Google, Danimarka’dan 73,2 Hektarlık Arazi Aldı
Information gazetesinin yayınlamış olduğu habere göre, dev arama motoru firması Google, Danimarka’da bir endüstri bölgesinden 73,2 hektar arazi satın alıp 65 milyon kron üzerinde bir para ödedi.
Google, Haberleri Doğruladı
Information gazetesinde yayınlanan haberde, arama motoru firması Google’ın, Fredericia kentinde Prensesin Semti olarak adlandırılan endüstri bölgesinden 73,2 hektarlık bir arazi satın alarak 65 milyon kron üzerinde bir para ödediği bilgisi yer alıyordu. Ayrıca belirtmek gerekir ki, 65 milyon kron, 35 milyon TL’ye denk geliyor. Arama motoru firması Google, konu ile ilgili yazılı açıklamasını şu şekilde yaptı; 
“Fredericia”da 73,2 hektar büyüklüğünde arazi aldık. Şu an için araziyi kullanmak gibi bir düşüncemiz bulunmuyor ama ihtiyaç duyulduğu takdirde, Avrupa’daki veri merkezlerimizi genişletme olanağını garanti altına almak istiyoruz. Yakın gelecekte bu konuyla ilgili bir karar vermeyi beklemiyoruz.”
Enerji Santrali Kuruluyor
Google, yaptığı açıklamalar ile satın almış oldukları arazinin yakın bir gelecekte kullanılmayacağını ve bu konu ile ilgili bir karar da alınmayacağını belirtmiş olsa da Fredericia Dagblad gazetesinde yer alan habere göre, Google tarafından satın alınan arsanın komşu arazisinde çalışmalar başlatıldı. 
Haberde, Fredicia Belediyesinin, Google tarafından satın alınan araziye komşu olan arsada 150 kilovatsaat gücünde enerji santrali kurmaya başladığı yer aldı. Google, bu haber ile ilgili olarak satın alınan araziye veri merkezi kurma kararı vermeleri takdirinde enerji altyapısının kullanıma hazır olacağını söyledi.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.