Günlük Ev Batağı Kurutulacak 

Daha öncede pek çok haber merkezinin araştırmalarına konu olan ve her seferinde büyük skandalların ortaya çıkarıldığı günlük kiralık evler için beklenen adım atıldı. Daha önce yaşı küçük kızlara fuhuş yaptırıldığı çok kez tespit edilen bu evleri yine terör örgütlerinin hücre evi olarak kullandığı da iddia ediliyordu. İstanbul’da günlük kiralık evler hakkında yapılan tartışmaların zirveye ulaşması ile beraber İstanbul Valisi Vasip Şahin konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Günlük Evleri 40 Birim Kontrol Edecek 

Günlük kiralanan evleri kontrol etmeleri için 40 yeni birim kurduklarını belirten Vali Vasip Şahin “Son dönemde şikâyet sayısının son derece artması ile beraber artık günlük evleri kontrol etmeleri için özel bir birim oluşturduk. Bu birimin içinde Zabıta, Polis ve Jandarma beraber çalışacaklar ve günlük kiralık evleri düzenli olarak takip altında tutacaklar. Yine bu evleri kiralayan kişiler artık anlık olarak bildirim yapmakla sorumlu tutulacak. 18 yaşın altında olan kişilere bu evlerin kiralanmasına ve bu evlerde hücre tipi yapılanmaların oluşturulmasına kesinlikle müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Kaymakamlıkta Komisyon Kurulmasına Karar Verildi

Vali Vasip Şahin günlük kiralık evler için her Kaymakamlığın kendi bünyesinde bir denetleme merkezi kurulacağı yine İstanbul Valiliği bünyesinde de tüm kaymakamlık komisyonlarının bağlanacağı bir denetleme merkezi oluşturulacağını bildirdi. Günlük kiralık ev verenler artık ruhsat almak zorunda olacak ve bu ruhsat hemen İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bildirilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz