Pek çok şikâyete maruz kalması nedeniyle kısa süre önce 678 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) üzerinde yapılan değişiklikleri le bu tip kiralama hizmetlerinde bulunan kişi ve i

Günlük Kiralık Evlerde Kaçak Kiralamalara Rekor Ceza
Pek çok şikâyete maruz kalması nedeniyle kısa süre önce 678 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) üzerinde yapılan değişiklikleri le bu tip kiralama hizmetlerinde bulunan kişi ve işletmelere kanuni yükümlülükler getirilmişti. Getirilen bu yükümlülükler kapsamında kararnamede yer alan bekar odaları ibaresinin yanına eklenen günübirlik kiraya verilen evler ibaresi ile beraber bu tip evleri de kiraya veren kişilerin günlük bildirimde bulunma zorunluluğu ortaya çıkmıştı.
 
İzmirli İşletmeler Harekete Geçti 
Tüm kayıtları günlük olarak bilgisayara girme zorunluluğu getirilen işletmeler bu bilgileri yine günlük olarak kolluk kuvvetlerine iletmekle yükümlü kılındı. İzmir’de yer alan pek çok işletmenin gerekli işlemlerin başlatılması için ilgili mercilere başvuruda bulunduğu açıklandı. Özellikle sisteme kaydı olmayan otel ve pansiyonlar tarafından yoğun bir başvuru olduğu belirtilirken aynı zamanda pek çok işletmenin de gerekli sistem gereksinimlerini karşılamak için düğmeye bastığı açıklandı. 
Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan İzmir Otelciler Pansiyon ve İşçileri Odası Başkanı Mehmet Gönen günlük kiralık evler ile ilgili olarak çok uzun süredir sıkıntılar yaşadıklarını ve konu hakkında pek çok şikayette bulunduklarını dile getirdi. Özellikle de ahlaki olmayan amaçlar için kullanılan bu evler hakkında sorunlar yaşadıklarını dile getiren Gönen yine gençler tarafından uyuşturucu almak için de sıklıkla bu evlerin kiraya verildiğini belirterek günlük 80 ile 100 lira arasında değişen bedellerle kiralanan bu evlerin denetim altına alınmasından duydukları mutluluğu sözlerine ekledi. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.