Günlük Kiralanan Evler İnceleme Altında

 

İzmir’de inceleme altına alınan günlük kiralanan evler, özellikle kayıt dışı gelirin ve genel güvenliğin kontrol edilmesi açısından mercek altında. Yapılan incelemeler neticesinde çeşitli çalışmalar yürüten yetkililer, belirtilenlere göre son iki yıl içerisinde 2 bin 281 ev için toplamda 377 bin lira ceza kesti. Böylelikle günlük kiralanan evlerin sıkı bir şekilde denetlenmesi mümkün oluyor.

Günlük Kiralanan Evler ile Kayıt Dışı Gelir

 

İnternet üzerinden veya telefon yolu ile yapılan günlük ev kiralama işlemleri, ne yazık ki doğrudan kayıt dışı gelir anlamına geliyor. Bu durumun yaşanmasını önlemek adına çalışmalar yürüten yetkililer, aynı zamanda belirtilene göre genel güvenliğin sağlanması açısından da bu tür çalışmalar yapıyor.

Gelen şikayetlerin değerlendirildiğine vurgu yapan İzmir Vergi Dairesi Başkanı Rıfat Engin, günübirlik ev kiralamanın son yıllarda hem kayıt dışı gelir hem de güvenlik açılarından gündemde olduğunu belirtti. Bu çerçevede 2016 yılından beri aktif bir şekilde denetleme yapıldığını vurgulayan Engin, toplamda 377 bin lira ceza kesildiğini açıkladı.

İl Valiliklerine Yazı Gönderildi

 

İçişleri Bakanlığının tüm il valiliklerine gönderdiği yazıda günübirlik ev kiralamanın kayıt dışı gelir ve genel güvenlik açısından denetlenmesinin hızlandırılması istendi. Bu konuda ekip oluşturduklarını belirten Engin, hem yerel yönetimler hem de emniyet ile ortak bir çalışmanın yapıldığına işaret etti. Ayrıca gelen şikayetlerin de incelendiği belirtildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz