GÜNÜMÜZDE DOĞRU YATIRIM METODU NEDİR?

Son yıllarda ülkemizde yaşanılan kaoslar sebebiyle yatırımcıların kafası bir hayli karışık görünmekte. Konut mu? Altın mı? Mevduat mı? Yoksa arsa yatırımı mı doğru tercih ?
Millet olarak alışkanlıklarımız ve geleneksel yapımızdan dolayı uzun yıllar yatırımlarımızda ile tercihimiz her zaman altın olmuştur. Çok daha güvenilir olarak gördüğümüz altın piyasası maalesef ki son yıllarda enflasyona endeksli iniş ve çıkışlarından dolayı yatırımcıların yüzünü güldürmez oldu. En güvenilir yatırım aracı altındır inancımız bir parçada  olsa yıkılmış durumda.

Yatırım olarak Mevduat a bakacak olursak yatırımınızı değerinde  koruması çok inandırıcı gelmiyor.

Uzun vadeli yatırım düşünüldüğünde ise en güvenilir yatırım şekli banka kredisi  uygun olan ve Deprem Yönetmeliğine uygun şekilde yapılmış konut yatırımı yapmak her zaman akıllıca bir seçenektir. Mevduattan çok daha fazla kazandıracağı  gerçek.

Arsa ve arazi yatırımı yapmakta bir alternatif fakat günümüzde  Türkiye genelinde özellikle İstanbul ve metropol illerimizde arsa ve arazi fiyatları oldukça afaki rakamlara ulaşmış durumda. Kelepir fiyatla almak kaydıyla arsa ve araziye uzun vadede yatırım yüksek oranda kazanca dönüşebilir.  Kelepir olarak bulabildiğiniz arsa ve arazilere yatırım kira beklentisi olmayanlar için yine akıllıca bir yatırım.

Yine yatırım olarak Dükkan sahibi olmak akıllıca bir seçenek olarak görünmekte.Çok fazla boş kalmadığı müddetçe her zaman yatırımcısına kazandırması tartışılmaz bir yatırım aracı olarak değerlendirebiliriz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz