Gurbetçiler Ülkelerinden Türkiye’ye Geri Dönüyor!

Referandum sonrasında, özellikle Hollanda, Almanya ve İngiltere’de yaşayan gurbetçiler, Türkiye’den arsa ve konut satın almaya başlayarak, ülkelerine geri dönüyor.

Gurbetçiler, Türkiye’ye Yatırım Yapıyor

Gurbetçiler, genel olarak gayrimenkul yatırımlarını yaşadıkları ülkeye yönelik yapmayı tercih ediyordu. Fakat referandum sürecinin ardından konut ve emlak gibi uzun vadeli yatırımlar için artık Türkiye’yi tercih ediyorlar. Emlak alımı için taleplerin yoğun olarak, Ege bölgesinde ve Marmara ile Güney sahillerinde oldu.

“Emekli Olduktan Sonra Türkiye’ye Dönüyorlar”

Projebeyaz Uluslararası Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, yaptığı açıklamalar ile gurbetçilerin emekli olduktan sonra ülkemize dönüş yaptıklarını, genel olarak tercih edilen konut tiplerinin 2+1 ya da 3+1 olduğunu belirtti. Murat Uzun, ’’ Referandum sonrası bize gelen gayrimenkul talepleri anormal şekilde gurbetçilerden oldu. Bu güne kadar görmediğimiz yoğunlukta emlak alımı için ofislerimize gelmeye, aramaya başladılar. Almanya’da ki emlak ofisimiz gayrimenkul soran, pazar araştıran, emlak almak isteyen gurbetçi vatandaşlarımız ile doldu. Bunun da anlamı gurbetçi emekli olduktan sonra Türkiye’ye dönmeye karar verdi. Bu veriler bunu gösteriyor” şeklinde konuştu.

Yoğun İlgi Gösteren Ülkeler

Türkiye’de gayrimenkul yatırımı için konut satın alan ülkeler çoğunlukla Almanya, Hollanda, İngiltere, Norveç, ABD, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Hollanda, İrlanda, Kazakistan ve Ukrayna iken, gayrimenkul alımlarında listenin sonlarında yer alan ülkeler ise Bangladeş, Bolivya, Brezilya, Etiyopya, Hindistan, Malezya, Meksika, Sudan, Umman, Tanzanya, Tayland ve Venezuela oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz