Gürpınar’da Konut Fiyatları 2 Bin TL’den Başlıyor

EVA Gayrimenkul değerleme tarafınca yapılan analizin sonuçlarına göre, Beylikdüzü Gürpınar ve Yakuplu mahallelerindeki konutların metrekare fiyatları 2 bin TL’den başlayığ 7 bin TL’ye kadar çıkıyor.

Bölge Hızla Gelişiyor

Avrupa Yakasındaki konut sektöründeki hareketliliğinin en canlı bölgelerinden olan Esenyurt’un ardından ikinci sırada yerini edinen Beylikdüzü ilçesinin Gürpınar ve Yakuplu mahallelerindeki konut sektörünün gelişimi, EVA Gayrimenkul tarafından yapılan analizler ile incelendi. Analiz sonuçlarına göre, bölgede en fazla stoku bulunan konut tipi 3+1 olarak belirlendi. Ardından 2+1 ve 4+1 oda sayısı olan konutların üretimi yoğun bir biçimde yapılıyor.

Gürpınar ve Yakuplu mahallelerinde genel olarak site tarzı projeler hayata geçirilirken, üretilen konutların metrekare bazındaki birim fiyatları, sağladığı sosyal imkanlara göre değişkenlik gösterip, 2 bin TL’den başlıyor ve 7 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Bölgedeki ortalama metrekare birim fiyatının 2016 yılındaki ortalaması ise 4 bin 690 TL olarak belirlendi.

Konut Satış Oranları

Beylikdüzü ilçesinde gerçekleşen ruhsatlı konut satışları, İstanbul’da yapılan satışların başında geliyor. Yapılan analizin sonuçlarına göre 2016 yılı süresi boyunca toplam olarak 10 bin 901 konut satışının gerçekleştiği ilçede, 2017 yılının Ocak ayında 941, Şubat ayında 877 Mart ayında 971 ve Nisan ayında da 992 konut satışının gerçekleştiği görülüyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz