Güvenlikte Emlakçılar Sınıfı Geçemedi

Konut Kiralamaları Takip ve İzleme Sistemi ile kiralık evlere yönelik düzenlemeler yapılırken Konyalı emlakçıların bu sisteme pek ilgi göstermedikleri ortaya çıktı. Günlük kiralık ev kiralamalarını kontrol altında tutmak için geliştirilen Konut Kiralamaları Takip ve İzleme Sistemi tüm yurt genelinde aktif olarak kullanılırken sistemin Konya’daki kullanım oranının yüzde 1’in altında kaldığı ortaya çıkarıldı. Özellikle de günlük kiralanan evlerin fuhuş ve terör örgütü faaliyetlerinde kullanıldığının belirlenmesinin ardından hayata geçirilen sistem bu evlerin kontrol altında tutulabilmesini sağlamak adına büyük önem taşıyor.

Konya’da Talebin Az Olması Sorun Yaratıyor 

Genelde günlük kiralanan evlerin sahil kesimlerinde ve İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde yaygın olduğunu belirten Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay Konya’da günlük kiralık ev oranının son derece düşük olduğunu dile getirdi. Günlük olarak kiraya verilen ev oranının düşük olması nedeni ile emlakçıların bu sisteme ilgi göstermediğini dile getiren Altınay talebin az olmasına rağmen sistemin tüm emlakçılarda bulunması gerekliliğine dikkat çekti.

Kiracıların Takip Edilmesi Güvenlik İçin Çok Önemli 

Kiracı takip sisteminin aslında günlük kiracılar kadar yıllık kiracılar içinde uygulanması gerektiğini savunan Altınay sistemin Emniyet Müdürlüğü tarafından emlakçılara 800 liralık bir ücret karşılığında yüklendiğini belirterek sistemin güvenlik açısından son derece önemli olduğunu vurgulayarak tüm emlakçıların bu sistemi yüklemesini istedi. Sisteme yüklenen tüm bilgiler anında Emniyet tarafından görüntülenebiliyor ve yetkili kurumların bu bilgilere ulaşmalarına da izin veriliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz