Güzelbahçe Gayrimenkul Piyasası

Gayrimenkul piyasasında gün geçtikçe büyüyen, gelişme gösteren İzmir‘in önemli ilçelerinden olan Güzelbahçe, güncel gayrimenkul raporlarına göre emlak piyasasında hareketli dönemlerden geçiyor.

Satılık Gayrimenkul Fiyatları

Her türlü ihtiyaca, talebe ve gelire göre alternatif gayrimenkul seçenekleri sunan Güzelbahçe’deki geniş 1+1 ya da 2+1 daire fiyatlarının satış fiyatı 325 bin TL civarında olurken, 250 bin TL ve 400 bin TL aralığında bir fiyat karşılığında konut satın almak da mümkün oluyor. Bölgede, site içerisinde bulunan 500 metrekare – 1000 metrekare alan üzerine kurulu olan villa tipi yapılar; hem yazlık hem de kışlık kullanıma olanak sağlıyor olup, yoğun ilgi görüyor. Genel olarak yüksek gelir grubuna hitap eden bu yapıların değeri, 1 milyon TL gibi fiyatlara kadar yükselebiliyor.

İlçedeki otoban bağlantısı sayesinde şehir merkezine olan uzaklık 30 dakikaya kadar düşüyor. Ulaşım olanaklarının elverişli olması, yeni ve düzenli yapıların ortaya çıkması ile müstakil ve bahçeli evlerin artması ilçeye gösterilen rağbeti arttırıyor.

Kiralık Gayrimenkul Fiyatları

Yeni projelerin sayısının artması, kentsel dönüşüm çalışmaları ile evlerin yenilenmesi ile değerlenen ilçedeki kira bedelleri de aynı oranda artış gösteriyor. Asansör ve otoparklı, site içerisinde bulunan dairelerin ortalama kira bedeli 1000 TL ve 1500 TL aralığında oluyor. Sokak arası, mahalle içerisinde bulunan konutların ortalama kira bedeli ise 750 TL ve 1000 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

İlçedeki kira bedelleri ile satış fiyatları karşılaştırıldığında, bir konutun amortisman süresi 20 yıl olarak belirleniyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz