Haciz Talebi Örneği

Haciz işlemlerinde borçlu kişinin borcu ile aynı değerdeki mallarına el konuluyor ve satışa çıkarılıyor. Böylelikle alacaklı olan kişiye hakkı veriliyor.

Haciz Talebi

Haciz işlemlerinin başlatılabilmesi için alacaklının takip talebinde bulunması gerekiyor. Takip talebi, İcra Müdürlüğü’ne yapılıyor. Talep yapıldığı takdirde, İcra Müdürlüğü takip talebini düzenliyor ve ardından borçluya bildiriyor. Borçluya yapılan bildirinin ardından borçlu, tebligatta yazılı olan hususlara uymakla yükümlü oluyor. Takip talebini isteme hakkı, ödeme emrinin tebliğ tarihinden sonraki bir yılın geçmesi ile düşüyor.

Haciz Talebi Dilekçe Örneği

T.C
………… İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
DOSYA NO: 2017/……….. ESAS
Alacaklı       :
Vekili      :
Borçlu   :
Borç Miktarı    : ………………………….. (Masraf ve Faizler hariç)
Konu : Gayrimenkul üzerine haciz yapılması talebidir.
Alacaklı Vekili geldi, Borçlu adına kayıtlı gayrimenkuller varsa bunların kaydına haciz konulması için  TAKBİS ‘ ten sorgulanmasını ve tespit edilenlerin kayden haczini talep ederim, dedi.
..…/ ……/ 2017
Alacaklı Vekili
Av. …………………………….
Borçlu Bilgileri  :
BORÇLU (AD VE SOYADI)  :
TC NUMARASI    :
BABA ADI   :
ANA ADI   :
DOĞUM TARİHİ  :
DOĞUM YERİ   :

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz