Hafriyat Döküm İzni Nasıl Alınır?

Bir arazi ya da arsa üzerindeki toprağın kazılması ya da taşınılması işlemlerinin geneline hafriyat adı verilmektedir. Ancak hafriyat işlerinin yapılabilmesi için mutlaka öncesinde hafriyat yapılacak olan söz konusu taşınmazın bağlı olduğu belediye başkanlığından izin alınması gerekmektedir. Peki, hafriyat döküm izni nasıl alınır?

Hafriyat İzni Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hafriyat izni almak için ilgili belgelerin hazırlanarak belediyeye başvuruda bulunulması yeterli oluyor. Hafriyat izni almak için gerekli belgeler arasında hafriyat izni dilekçesi örneği, hafriyat toprağı ve inşaat/yıkıntı atığı üreticisinin vergi levhası,  inşaat ruhsatı, hafriyatı taşıma görevi üstlenecek olan kişinin ya da şirketin vergi levhası, hafriyatı taşıyacak olan araçlara ait olan ruhsatların fotokopileri, Hafriyat Toprağı ve İnşaat/Yıkıntı Atıkları Taşıma İzin Belgesi asılları ve fotokopileri gibi belgeler bulunuyor. Bu belgeler ile taşınmazın bağlı olduğu belediyenin imar ve şehircilik müdürlüğüne başvuruda bulunulması yeterli oluyor.

Hafriyat İzni Dilekçesi Örneği;

T.C ……….. BELEDİYE BAŞKANLIĞI

İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ ‘NE

…………. ilçesi, ………………………………….. Cad/Sok.,………………noda, ve tapunun ………………..pafta, ……………….ada, …………………….. parselinde kayıtlı taşınmaza ilişkin hafriyat izninin verilmesi için gereğini arz ederim.

…../……./20….

Mal Sahibi

ADI-SOYADI

T.C. Kimlik No:

(imza) Eki: -Tapu örneği -(Vekil ise Vekaletname örneği)

Adres:…………………………… …………………………………….. ……………………………………..

Telefon:…………………………

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz