Hafriyat Kamyonu İçin Getirilen ATS Cihazları Ne Kadar?

Özellikle de kentsel dönüşüm ve inşaat çalışmalarının yoğun olarak devam ettiği illerimizde gerçekleştirilen inşaat çalışmalarının artması ile beraber hafriyat kamyonlarının sayıları da artıyor. Yaşanan artışa bağlı olarak kamyonların karıştığı kazalarda artarken artan bu kazaları önlemek amacı ile hafriyat kamyonlarına ATS cihazı takma zorunluluğu getirildi. Peki, hafriyat kamyonu için getirilen ATS cihazları ne kadar?

Son Gün 2 Nisan

Trafikte seyir halinde bulunan tüm hafriyat kamyonlarına ATS cihazı takılması zorunlu hale getirilmişti. Bunun için kamyon sahiplerine tanınan süre 2 Nisan 2018 Pazartesi günü itibari ile dolacak. ATS takılmasını zorunlu hale getiren uygulama ile şimdiye kadar geçen sürede İstanbul’da bulunan toplan hafriyat kamyonlarından yüzde 75’ine ATC cihazı takıldı. Şu ana kadar zorunlu tutulan ATS cihazı takılan kamyon sayısı 8 bin 66 adet olarak açıklanırken bu cihazın takılması gereken kamyon sayısı ise 1.500 olarak belirlendi.

ATS Cihazı Ne Kadar?

İstanbul’da yer alan hafriyat kamyonları için getirilen zorunluluk sonucunda takılan ATS cihazlarının yazılımı İstanbul Bilişim ve Akıllı Kent Teknolojileri A.Ş (İSBAK) tarafından yapılıyor. Cihazların satışını ise İSTAÇ (İstanbul Çevre Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş.) üstleniyor. Cihazları almak isteyen hafriyat kamyonu sahiplerinin cihaz için 750 liralık bir bedel ödemeleri gerekiyor. Bu tutarı öncesinde ödeyen kişilere randevu veriliyor ve ardından cihazın takılma işlemi gerçekleştiriliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz