Halk GYO, kurum çalışanına ve Genel Müdür olan Yönetim Kurulu Üyesi’ne kar payının, geçtiğimiz yıl karı içerine yönelik ayrılmak şartıyla dahil edildiğinden kar dağıtımına konu edilmediğini açıklayalım.

Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı GYO, Kamuyu Aydınlatma Platformu KAP 2019 yani geçtiğimiz yıl kar dağıtımına yönelik yönetim kurulu kararı hakkında bazı açıklamalar yaptı.

Halk GYO’nun TMS 19 çalışanları için istanbul evden eve nakliyat gelen faydalar standardı gereğince kurum çalışanlarına ve Genel müdür olan yönetim kurulu üyesine kar payının, genel kurul kararıyla alakalı dönemde gider yazılmak şartıyla ayrılan karşılıktan ödenmesi gerektiğini ifade etti. Bu tutar II. Tertip Yasal Yedek Akçe hesapları içerisinde yer alacak. Ek olarak geçtiğimiz yıl karı içerisine, karşılık ayrılmak şartıyla dahil edildiğinden kar dağıtımı içerisine eklenmedi.

Halk GYO’nun KAP açıklaması nedir?

TMS 19 çalışanları için sağlanan Faydalar standardı gereğince kurum çalışanları ve Genel Müdür olan Yönetim kurulu üyesine kar payının alınan karar sonucu ilgili dönemde gider yazılmak şartıyla karşılıktan ödenmesi gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz