İstanbul vatandaşlarının çok uzun zamandır beklemiş olduğu Halkalı-Gebze arası olan yeni banliyö hattının açılmasına tam 28 gün kaldı. açılışa az bir süre kala yeni istasyonların açıklanması vatandaşları heyecanlandırıyor.

Marmaray’la birleşecek olan yeni banliyö hattında ilk seferin 10 Mart 2019’da yapılacağı ifade edildi. İstanbul’da Avrupa ve Anadolu yakasında sahil yolu ve E-5 trafiğinde ciddi bir rahatlamanın olmasını sağlayacak proje için son testler yapılıyor. Halkalı-Gebze arası aktarmasız olacak yolculukta süre ise 115 dakika olacak. Yoğun olarak kullanılması beklenen Bostancı-Bakırköy hattında ise süre 37 dakikaya kadar düşüyor. İnşaat perdelerinin kaldırıldığı 77 km’lik hat üzerinde 43 adet istasyon yer alıyor ve işlemleri bitmiş durumda. Son dokunuşların devam ettiği projede birçok yeni istasyon görüldü.

BAKIRKÖY VE BAĞDAT CADDESİ CANLANIYOR

Halkalı ve Gebze Marmaray hattı için vatandaşlar çok sabırsız. Hattın özellikle birçok cadde ve meydanı hareketlendireceği düşünülüyor. Bakırköy’deki eski durakla beraber Cumhuriyet Meydanı’na doğru ikinci bir durak daha yapılmış durumda. Meydana çıkan durağın etrafında yer alan dükkanlarda ekonomik bir canlılık olacağı söz konusu. Bağdat Caddesi’de artık eski günlerine dönecek.

NAVİGASYONLAR YENİLENİYOR

İstasyonlar tamamlanınca ve tabelalar takılınca navigasyonlar baştan güncellenecek. Çünkü yeni duraklar navigasyonlar da yer almıyordu. Kullanıcılar uygulamayı güncelleyecek.

38 YENİ DURAK

Banliyö hattınnın metro haline gelmesiyle 38 yeni durak daha yapıldı. Toplamda ise 43 istasyonla beraber 77 kilometrelik güzergahta hizmet verilecek. Bu istasyonlardan 7 tanesi ayrıca ana hat trenlerinin yüksek hızlı trenlerin durmuş olduğu istasyon olarak biliniyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz