Mesire yerleri toplumun eğlenceli vakit geçirmesi için sunulan imkandır. Bu alanlarda spor ihtiyaçları, dinlenme, turistlik yerlere imkan verme, yiyecek ihtiyacını karşılama gibi durumlara imkan verilir. Ormanlık alanın içerisinde yer alan ve belirli eşyalarla düzenlenen yerler mesire alanı olarak biliniyor. Mesire Yerleri Yönetmeliğine göre mesire yerleri, kendi içerisinde ayrılıyor. A tipi mesire yeri, B tipi mesire yeri ve C tipi mesire yeri olarak kendi içerisinde ayrılıyor.

A tipi Mesire Alanı

A tipi mesire alanları ister günübirlik ister de gece kalma imkanı sunan yerlerdir. Bu alanlarda çadır, karavan, kır evi, kır lokantası gibi doğayla uyumlu olan alanlar bulunmaktadır. Yöresel ürünlerin bulunduğu, piknik ünitelerinin yer aldığı ve kameriyelerin olduğu alanlara A tipi mesire alanı denilmektedir.

B Tipi Mesire Alanı

Yerleşim merkezlerine yakın olan ve turistlik yerlere olanak sağlayan mesire yerlerinde sadece günübirlik olarak sunulmaktadır. Bu alanlarda kır lokantası, piknik üniteleri, ürün satış noktaları, kameriye gibi alanlar yer almaktadır. Bu alanlara sık sık ziyaret gerçekleşir ve açık havada güzel vakit geçirilmesi sağlanır.

C Tipi Mesire Alanı

Spor ihtiyaçlarının karşılandığı, dinlenme yerlerinin olduğu, eğlence alanların bulunduğu yerlerdir. Günübirlik mahalli ihtiyaçları karşılar ve piknik üniteleri, satış yerleri, kameriye, gibi alanları bulunmaktadır. Gece kalma imkanı sunulmamaktadır. Bu alanlar mesire yerleri olarak tanıtılıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz