Hangi İlin Kira Getirisi Daha Yüksek?

Büyük şehirlerdeki taşınmaz fiyatlarında yaşanan artışlar yakın çevresinde bulunan illerdeki fiyatlara da yansıdı. Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen kişiler için büyük önem taşıyan kira getirisi oranları değişmeye devam ederken konut kira getirisinin en çok yükseldiği il büyük bir sürprize imza atan Aydın oldu.

Kira Getirisi En Yüksek Olan İller Hangileri Oldu?

Açıklanan kira getirisi endeks verilerine göre yüzde 7,90 brüt kira getirisi oranı ile en çok kira getirisi sunan ilimiz Aydın oldu. Aydın’ın ardından ikincilik sırasında Van yer aldı. Van’ın kira getiri oranı 7,05 olarak açıklandı. Listede ilk üçe girmeyi başaran son ilimiz ise yüzde 6,69 kira getiri oranı ile Bilecik oldu. Listenin dördüncü sırasında ise yüzde 6,62 kira getirisi bulunan Zonguldak yer aldı.

Doğunun Yeni Cazibe Merkezi Şanlıurfa Oldu

Doğunun parlayan yıldızı olarak gösterilen Şanlıurfa yüksek kira getirisi ile bunu kanıtladı. Yüzde 6,47 kira getiri oranı ile Şanlıurfa konut yatırımcısına kazandıran iller arasında yer aldı. Listede yer alan Kırklareli yüzde 6,46 kira getiri oranı ile altıncı, Karabük yüzde 6,38 oranı ile yedinci, Giresun yüzde 6,33 oranı ile sekizinci oldu. Kira getiri oranı listesinde Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük illerin yer almaması ise dikkat çekici bir gelişme olarak kayıtlara geçti. Aydın’ın listede birinci sırada yer alması da yatırımcıların artık alternatif yerleşim yerlerine yönelmesi gerektiğini gösterdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz