Harem Otogarı Nereye Taşınıyor?

İstanbul’un en kalabalık otogarları arasında yer alan Harem Otogarı’nın şehirlerarası otobüsler için getirilen Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullanma zorunluluğunun ardından taşınmasına karar verilmişti. Otogarın ilk olarak Ataşehir de belirlenen alana taşınmasına karar verilmişti. Ancak bu karardan da vazgeçildi. Peki, Harem Otogarı nereye taşınıyor?

Harem Otogarı İşlevini Yitirdi

İstanbul Otogar Alanları Planlaması” için yayımlanan plan değişikliği gerekçesi olarak Harem Otogarı’nın çevre yoluna uzak kalması nedeni ile işlevini yitirmesi gösterildi. Zaten bu otogarı kullanan pek çok otobüs firması da yolcularını alternatif alanlarda oluşturdukları peronlarda indirmeye başlamıştı. Yaşanan tüm bu sorunların çözümü ve şehirlerarası otobüslere getirilen üçüncü köprüyü kullanma zorunluluğu ile otogarın taşınması zorunlu bir hale gelmişti. İlk olarak otogarın Ataşehir İMES kavşağı üzerinde belirlenen bir noktaya taşınmasına karar verilmişti. Ancak sonrasında bu kararda iptal edildi ve son olarak otogarın Pendik Kurtköy’de bulunan araziye taşınmasına karar verildi.

Harem Otogarı Pendik’e Taşınacak!

Yapılan yeni açıklama ile beraber Harem Otogarı’nın yeni adresinin Pendik olduğu belirtildi. Anadolu Yakası’nın en yeni otogarı olacak yeni otogar mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait olan Pendik Kurtköy’de ki dev araziye taşınacak. 64 bin metrekarelik oldukça geniş bir araziye taşınacak olan yeni otogar için gerekli yasal düzenlemeler yapıldı. İBB Mart ayı meclis oturumu içerisinde yapılan değişiklikler ile söz konusu arazinin imar durumu “terminal-otogar” olarak değiştirildi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz