Çevre ve Şehircilik Bakanı’ndan Hava Kirliliği Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 2018 yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda milletvekillerinin sorularına yanıt vererek, hava kirliliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

263 Noktada Hava Kirliliği Ölçümü

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, TBMM Genel Kurulunda 2018 yılı bütçelerinin görüşmeleri esnasında milletvekilleri tarafından yönlendirilen sorulara yanıt verdi. Hava kirliliği ile ilgili yöneltilen soruya, mevcut durumda bakanlık olarak 263 noktada hava kirliliğini ölçtüklerini ve tehlikeli bulunulan yerlerde kısa, orta, uzun vadeli projelerin yapıldığını söyledi. Mehmet Özhaseki’nin açıklamaları şu şekilde oldu:

“Eğer kırmızı noktaya gelen yer olursa zaten birinci tedbir olarak Enerji Bakanlığının doğalgazı o ile götürmesi öncelikler arasında diyerek onları devreye sokuyoruz. Son 3 yılda Türkiye ortalamasında yaklaşık yüzde 20 iyileşme var. Bizim arkadaşlarımızın, bürokratların çalışmaları 2019 yılında AB normlarının yakalanması üzerindedir.”

Kentsel Dönüşümle İlgili Yeni Yasa Hazırlanmalı

Kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili açıklamalarda da bulunan Mehmet Özhaseki, konuya ilişkin yeni yasaların hazırlanmasını isteyerek konuyu Meclise getirmeye çalışacaklarını belirtti. Özhaseki’nin açıklamaları: “Durduğu yerde yoğunluk arttırarak iş yapmak kentsel dönüşüm değil. Kat yüksekliği vererek yarısı müteahhit yarısı vatandaşa kentsel dönüşüm değil. Vatandaşı yerinden çıkarıp, bir yere götürüp boşalttığı yeri büyük iş merkezlerine satmak asla doğru bir hareket değildir. Bütün bunların tek temel prensiplerini yazdık. Getirdiğim zaman da öyle tahmin ediyorum ki burada arkadaşlarımız oy birliği ile geçecek bir konu diye düşünüyorum.” şeklinde devam etti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz