Havaray Projeleri İstanbul Gayrimenkulleri Fiyatlarını Yükseltti!

Trafiği rahatlatmak adına planlanan, Anadolu ve Avrupa yakasında dörder tane olmak üzere toplam da sekiz tane düşünülen havaray projelerinden ilkinin ihalesi geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

Sefaköy-Halkalı-Başakşehir hattında satılık gayrimenkul fiyatları yükselmeye başladı. Şu an için %15 olarak kaydedilen fiyat artışı, Halkalı’da 3 bin 700 liralık konutların 4 bin 250 liraya çıkması; Küçükçekmece’deki 3 bin liralık konutların 3 bin 250 liraya çıkması; Başakşehir’deki 3 bin 450 liralık konutların 3 bin 700 liraya çıkması ve Kayabaşı’ndaki 2 bin 400 liralık konutların 2 bin 800 liraya çıkması ile kendini gösterdi.

TGM TREND Gayrimenkul & Yatırım Genel Müdürü Hakan Erilkun, havaray projelerinin söz konusu bölgelerdeki gayrimenkul fiyatlarında yüzde 30 ve üzerinde bir artışa neden olacağını belirtti. Hakan Erilkun’un açıklamaları;

“Başakşehir, zaten metrekare değerlerinin minimum 4 bin TL’den başladığı en gözde bölgelerden biri. Bu bölgenin havaray bağlantısı ile fiyatlar minimum 5 bin 500 TL bandına yaklaşır. Asıl hareketlilik Halkalı bölgesinde yaşanır. Çünkü metro bağlantısı Halkalı’da sadece Bezirganbahçe Konutlarının olduğu bölgede bulunuyor. Havaray projesi, bölgede çok nitelikli konutların inşa edildiği ancak metro gibi modern ulaşım olanağının bulunmadığı bölgeleri gözde hale getirecek, Halkalı Merkez, Gümrük Yolu, Arenapark’ın bulunduğu ve 30 bini aşkın nüfuslu Atakent bölgesine inanılmaz bir değer katar. Bugün bile Atakent bölgesi konumu, düzenli yerleşimi ve çevre düzenlemeleri ile onlarca nitelikli projeye ev sahipliği yapan ve bu nedenle en uç noktası bile kiralıklarda metrekare değeri 17 TL’den başlayan çok kıymetli bölgedir. Bu bölgedeki tek eksiklik olan toplu ulaşım olanağının havaray ile çözülmesi bu değeri 22 -24 TL bandına çekecektir.” şeklinde oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz