Havarayın avantajı nedir diye soracak olursak eğer, nüfusu fazla olan ve sokak ile caddelerin dar olduğu alanlara metro gibi raylı sistemlerin olmamasına karşılık ek bir çözüm aracı diyebiliriz. İşte tüm detaylar…

Havaray projesi nedir?

Havaray projesi ülkemizde ilk önce ODTÜ kampüsünde yapılan toplu taşıma aracı olarak bilinmektedir. Son zamanlarda İstanbul için düşünülen havaray projesinin İstanbul’da 6 farklı noktada hizmet vermesi bekleniyor. Daha önceden ise bazı projelerde farklı ulaşım türlerine çevrildiği görüşmüştü.

Bakırköt İDO-İncirli havaray projesinin metroya dönüştüğü ise en basit örnek. Şimdi ise sizlere yukarıda anlattığımız gibi 6 farklı düşünülen noktalar ise şöyle:

  • 1- Şişhane-Kasımpaşa-Okmeydanı-Çağlayan-Mecidiyeköy,
  • 2- Maltepe TCDD-E5-Başıbüyük,
  • 3- Kartal E5-Kartal TCDD,
  • 4- S.Gökçen Havalanı-F1 Park,
  • 5- Sefaköy-Kuyumcukent-İSBİ-Atatürk Havaalanı ve
  • 6- Ataköy-Şirinevler-Mahmutbey.

Havarayın ayrıca bir avantajı ise, nüfusu kalabalık olan yerlerde, sokak ve caddelerin dar olmasından kaynaklı metro ve hafif raylı sistemlerin olmamasından dolayı ek bir çözüm aracı olarak görülüyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz