Arsa Dolandırıcıları Zaman Kolluyor!

Son zamanlarda gündeme gelen arsa dolandırıcıları konusu, halen gündemi meşgul etmektedir. Dolandırıcılar, gayrimenkul alanında yatırım yapmak isteyen vatandaşlara hayali arsa satarak onları kandırıyor. Buna bağlı olarak yatırımcılar mağdur ediliyor ve maddi açıdan zarara uğruyor.

Dolandırıcı Radarına Endüstriyel Dönüşüm Hamlesi Geldi

TOKİ’nin yaptığı arazileri, hayali arazilerle değiştirerek satmaya çalışan dolandırıcılara ilk darbe vuruldu. Arazilerin bu şekilde gösterilmesine bağlı olarak yetkililer, endüstriyel dönüşüm hamlesini yaptılar. Bu anlamda yetkililer Organize Sanayi Bölgesi’yle de ortaklaşa bir çalışma yürüttü. Belirlenen arsaların güvence altına alınması konusunda pek çok karar alındı. Böylece dolandırıcıların tuzakları engellenecek ve yatırımcıların gayrimenkulleri güvence altına alınacaktır.

54 Binlik Sanayi Parseli İnşası Tekirdağ’a Geliyor!

Konutlar üzerine çalışmalar yapan TOKİ, son zamanlarda çalışmalarını genişletmiştir. Özellikle sektör içerisinde yer alan dolandırıcı tehditlerine karşı, yetkilileri kurumlarla birlikte çalışmalar yapmaktadır. Son olarak yeni bir proje üretmiş ve bu proje kapsamında 54 binlik sanayi parseli projesini Tekirdağ için geliştirmiştir. Bu projeye bağlı olarak ülke ekonomisi de gelişecek ve olumlu anlamda kendini yenileyecektir. Aynı zamanda proje teşvik politikaları kapsamında da değerlendirilmektedir.

İstanbul Sanayici ve Yatırımcı İşadamları Derneği Başkanı Cemal Çoban KOBİ’leri Uyardı!

Başkan Çoban, KOBİ destekli projelerin kontrol edilmesi gerektiğini ve güven konusunda sıkıntıların yaşandığını belirtti. Vatandaşların mağdur olmaması için elinde geleni yapan yetkililer, arazi dolandırıcıları konusunda halka tavsiye verdir. Vatandaşın parasının hiç edilmemesi ve bu anlamda önlemler alınması gerektiğini de ekledi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz