Hazineye Ait Araziler İçin Son Günler

 

Hazineye ait olan arazilerin yarı fiyatına kiralanması konusu geçtiğimiz günlerde gündeme gelmiş olup, birçok çiftçinin yüzü güldü. Gelen haberlere göre hazineye ait 3.4 milyar metre kare tarım arazisi kiraya verileceği duyurulurken, kira bedellerinin yarı fiyatına verileceği ve 10 yıl süre ile verileceği bilgisi gelmiştir. Gelen talep ise yoğun şekilde devam ederken hazineye ait arazilerin kiraya verilmesi için başvuru süresi son günlerine girmiştir.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliği altında gerçekleştirilen bu projede asıl amacın yerli üretimin artması olduğu ön plana çıkarılmıştır. Ekim ayı itibari ile başlatılan bu uygulama 22 bin 860 çiftçi başvuruda bulunmuş olup, başvurular halen daha devam etmektedir. Hazineye ait arazilerin kiralanması son günü ise 19 Kasım olarak belirlenmiş olup, son 8 gün kalmıştır.

Hazineye Ait Arazilere Başvuru Nasıl Yapılır?

 

Hazineye ait arazilerin kiralanması için başvuru ise Çevre ve Şehircilik İl Müdürlükleri bünyesinde yer alan Emlak Müdürlüklerine yapılmaktadır. Hazine arazisi bedelinin yarı fiyatına verilecek olan araziler için yüzde 25’i peşin olarak sizlerden talep edilmektedir. Kalan tutar ise iki eşit taksite bölünme imkanı vardır. Eğer çiftçi talep eder ise hasat döneminde kalan taksitin tamamını ödeme imkanı bulabilecektir. Kira süresi sona erdiğinde ise çiftçi dilerse bu araziyi satın alma imkanı elde edebilecektir. Satın alacak olan kişilere ise yüzde 20 indirim sağlanacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz