Hazineye Ait Olan Arazilere Gelen Yoğun Talep

 

Geçtiğimiz günlerde hazine arazilerinin çiftçilere kiralanması yönünde açıklamalar ardı arkaya gelmiş olup, hazineye ait olan arazilere umulduğundan fazla talebin gelmesi ise yapılan uygulamanın doğru olduğu yönünde bir izlenim oluşturdu. Yaklaşık olarak 3 milyar 400 milyon metrekarelik arazinin kiraya verilmesi ile bu kira bedellerinin aynı zaman da emsallerine bağlı yarısı şeklinde verilmesi ilgilerin artmasına da neden oldu. Kısa süre içerisinde hazineye ait olan arazilere gelen talep, 22 bin 860 çiftçinin başvurmasına neden oldu. Gelen bu taleplerinde fazlası ile kısa sürede artması beklenmekte olup, gelecek zamanlarda sayının artması beklenmektedir.

En Çok Başvuru Adana’dan Geldi!

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının sunduğu hazine arazilerinin kiraya verilmesi durumu birçok çiftçinin yüzünü güldürmüş olup, 10 yıllık emsallerine göre daha uygun şekilde verilmesi de ekstra mutluluk vermiştir. Bugüne kadar yapılan başvuru sayısının 22 bin 860 çiftçi olduğu belirlenirken en çok başvurunun ise Adana’dan geldiği belirlendi. 3 bin 387 kişinin Adana’dan başvurduğu belirlenirken, İzmir’den 1500 kişi, Antalya’dan ise 1180 kişi, Kırklareli 1100 kişinin başvurduğu gözlemlenmiştir.

Çiftçilere sunulan hazine arazilerinin kiraya verilmesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kira imkanını ise yüzde 25’ini peşin şekilde kalanını ise iki taksit şeklinde ödeme seçeneği sunacaktır. Bu ödemeler ise dilerse çifçiler hasat dönemlerinde dilerse ise yılsonunda tek seferde yapabilecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz