Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK tarafından Haziran ayı konut satış rakamları açıklandı. Konut satış rakamlarına baktığımızda en düşük ilin Ardahan ile 4 konut olarak gösterildiği bilinirken, en yüksek il ise 10 bin 60 konut ile İstanbul oluyor. İşte detaylar…

TÜİK tarafından bu yıl Haziran ayı konut satış istatistikleri açıklandı. Bu bakımdan ülke genelinde konut satışları söz konusu olurken, Haziran ayında ciddi bir düşüş kaydedildi. Satışların %48.6 oranında düştüğü görülüyor. İstanbul ili 10 bin 60 konut satışı yaparak %16,4 paya sahip oluyor.

Satış sayılarına baktığımızda ise, 5 bin 430 konut satışı ile yüzde 8,9 oranında Ankara ve 3 bin 390 konut satışı ise Antalya yüzde 5,5 orana sahip oluyor.

4 ADET SATIŞ DİKKAT ÇEKTİ!

Konut satış rakamlarında en düşük il olarak Ardahan 4 konut satışı ile dikkat çekmişti. Konut satışlarında Ardahan’ın böylesine az bir konut satışı yapması ise faiz oranlarının yüksek olmasından kaynaklı olabilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz