Her Daire İçin Ayrı Bir Otopark Yeri

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yaptığı açıklamalar ile yeni otopark yönetmeliği hakkında bilgi verdi. Her daire için bir otopark yeri bulunacağını belirten Özhaseki, alınan kararların birkaç gün içerisinde yayımlanacağını belirtti.

“12 Daireye 12 Otopark Yeri. Yoksa Yapamazsınız!”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yeni otopark yönetmeliği ile ilgili soruları yanıtladı. Yönetmelikle ilgili son aşamaya gelindiğini, kararların 10 – 15 gün içerisinde Başbakanlığa gönderileceğini belirten Özhaseki’nin açıklamaları, “Eskiden bir bina yapılırken, üç tane daireye bir tane otopark gösterme zorunluluğu vardı. Yani belediyeye gittiniz 12 daire yapıyorsunuz, 4 tane yer göstereceksiniz. Şimdi daire başı bir tane göstereceksiniz. 12 tane daireye 12 otopark yeri. Yoksa yapamazsınız. Eskiden otopark yeri sıkıntılı, çok yok, biz bunun parasını verelim diye bir düşünceyle paraya çevrilme vardı. Bunun kötüye kullanıldığını gördük. Şimdi yeni gelecek yönetmelikte bodrumda gözükmemek kaydıyla kaç kat isterse, emsalden sayılmamak üzere otopark yapabiliyor. Aşağı doğru yap, gözükmesin diyoruz.” şeklinde oldu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz