Hiç Evi Olmayanlara 45 Bin Adet Konut Yapılacak

Türkiye’de dar gelirli ailelerin konut sahibi olma umutlarını gerçeğe dönüştüren TOKİ 2018 yılı takvimini hazırladı. Toplu Konut İdaresi tarafından belirlenen üretim takvimine göre daha önce hiç konut sahibi olmayan dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmalarını sağlayacak 45 bin konut inşa edilecek. Farklı gelir gruplarına yönelik çok sayıda projeyi hayata geçiren TOKİ tarafından kendisi, eşi ve çocukları daha önce hiç konut sahibi olamamış dar gelirli aileler için 2018 yılında kurum 45 bin 456 adet konut üretecek.

240 Ay Vadeli Konut Satışı Gerçekleştirilecek

TOKİ alt gelir grubu için üretecek olduğu 45 bin 456 adet konut için vatandaşlara 180 ay ile 240 ay arasında değişen vade seçenekleri sunacak. Bu sayede ev sahibi olan dar gelirli vatandaşlara ucuz konut satışının yanı sıra taksitlerini zorlanmadan kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı da sunulacak. Türkiye’nin dört bir yanında konut projesi gerçekleştirecek olan kurum bu sene en çok konut üretimini Ankara’da gerçekleştirecek. TOKİ Ankara dar gelirli konut projeleri için 2018 yılı içerisinde toplamda 13 bin 323 adet konut üretimini takvimine almış durumda.

İşte İllere Göre TOKİ Alt Gelir Grubu 2018 Takviminde Yer Alan Bazı İller

Ankara                                13.323

Gaziantep                          4.857

İstanbul                               2.690

Şanlıurfa                             2.066

Erzurum                              1.650

Niğde                                   1.639

İzmir                                     1.523

Manisa                                1.523

Adana                                  1.391

Samsun                               1.356

Diyarbakır                           1.266

Kırşehir                               1.126

Hatay                                   937

Zonguldak                          766

Sivas                                     762

Rize                                       759

 

Muş

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


2 YORUMLAR


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

      Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz