Baharın gelmesi, yazın yaklaşması en çok da bahçesi olanların yüzünü güldürüyor. Çiçekleri açmaya başlayan bahçenizde ufak düzenlemeler yaparak, daha sevimli ve iç açıcı gözükmesin

Bahçenizde Yaz Esintileri!
Baharın gelmesi, yazın yaklaşması en çok da bahçesi olanların yüzünü güldürüyor. Çiçekleri açmaya başlayan bahçenizde ufak düzenlemeler yaparak, daha sevimli ve iç açıcı gözükmesini sağlayabilirsiniz.
Bahar ayları, bahçenizi düzenlemek için eşsiz bir fırsattır. Yeni bitkiler ekmek ve olanları gübrelemenin tam sırası. Yazın da yaklaşması ile birlikte, önümüzdeki iki ayı bahçenizin dekorasyonuna ayırabilirsiniz. Dilerseniz tasarımlarınızı kendiniz yapabilir, dilerseniz de profesyonel bir elden yardım alabilirsiniz. 
Öncelikle bütçenizi belirlemelisiniz. Ufak değişiklikler, basit ve uygun malzemelerle bahçenizi dekore edebileceğiniz gibi, daha pahalı ve büyük çapta değişiklikler de gerçekleştirebilirsiniz. Buna karar verip, bütçenizi bir kenara ayırın.
Daha sonra, oturma alanınızı hesaplamanız gerekiyor. Bahçenizin olmasının en güzel yanlarından birisi de, bahar ve yaz aylarının tadını çıkarabileceğiniz bir alanın olması demek. Oturacağınız alanın metrekaresini hesapladıktan sonra, alanda bulunacak masanın şeklini, kaç kişilik olacağını da düşünmelisiniz. Dilerseniz masanın yanı sıra oturma grubu da bulundurabilirsiniz.
Bahçenizde kullanabileceğiniz birkaç basit malzeme ile oldukça farklı görünümler elde edebilirsiniz. Bunların arasında ahşap palet kasalar, beton bloklar ve dev saksılar yer alıyor. 
Ahşap kasaları canlı renklere boyayıp, renkli minderlerle buluşturduğunuz zaman oldukça şirin bir oturma alanı oluşturabilirsiniz. Beton blokları ise, uygun bir şekilde dizip üzerine yerleştireceğiniz ızgara teli ile barbekü yapmada kullanabilirsiniz. 
El arabası ve araba lastikleri de bahçenize çok farklı bir hava katar. El arabasını, geniş bir saksı olarak düşünebilirsiniz. Birbirinden renkli, canlı bitkiler ile adeta ayrı bir bahçeye dönüşür. Araba lastiklerini saksı olarak kullanmak için ise, küçük ahşap taburelerin üzerine monte edebilirsiniz. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.