Ofis ortamını ev alanı içinde yer alan daireler home ofis olarak adlandırılıp tasarlanmaktadır. Kişilerin mesleklerine göre dışarıda ofis ortamına gerek duymayanlar, evlerinde ofis ortamı yaratarak çalışmalarını sürdürebiliyor. Böylelikle serbest çalışan kişiler home ofis ortamı ile evlerinde işlerini rahatlıkla yapabilir. Son zamanlarda internet teknolojinin gelişimi ile yeni iş kolları ortaya çıkıyor. Serbest çalışan kişiler fazladan ofis açmak ve ofis giderlerini karşılamak yerine yaşam alanlarındaki evlerinin bir bölümünü ofis olanı oluşturmayı tercih ediyorlar. Mesela kişinin mesleği sadece internet üzerinden yürütülüyor ise işini evinde ofis ortamı yaratarak yürütebilir. Home ofis ortamının en güzel yanı ise kendi şartlarınızı kendiniz planlıyor olmanızdır.

Home Ofis Dairede Neler Olmalı?

 

Home ofis dairelerinde kişinin yapmış olduğu meslek için gerekli malzeme ve mobilyalar yer alır. Ayrıca bir konutta olması gereken mobilya ve malzemelere de yer verilir. Home ofis tarzındaki konutlarda bilgisayar, internet bağlantısı, telefon, yazıcı, fotokopi ve faks makinesi gibi birçok araç gereçlerle işlerin yürütülmesini sağlıyor. Evin projesine göre bir odanın tamamı home ofis olarak tasarlanırken diğer bölümde olması gereken yatak odası, banyo ve mutfak gibi odalarda home ofis içinde yer alır.

Home Ofis Satışlarında KDV

 

Normal ofislerin KDV oranlarına bakıldığında, home ofislerin satışlarındaki KDV oranı daha düşük olmaktadır. Normal ofislerin KDV oranı %18 iken, home ofislerin KDV oranı ise %1’dir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz