Home ofis nedir? Home ofis ne için kullanılır? Her geçen gün home ofislerin sayısı artarken bu durumun bir trend olduğunu belirtelim. Hem ev hemde ofis ortamına göre tasarım oranları artış kaydediyor. İşte detaylar…

Home ofis nedir?

Günümüzde bir başka trend olarak görülen home ofisler, konu sektörlerinde birçok dairede yer alabiliyor. Home ofis çalışma prensibi olan freelance kısacası serbest çalışanların kullanmayı tercih ettiği bu yöntem sürekli artış gösteriyor. Evin bir bölümünü ofise çeviren kişiler işlerini evde gerçekleştiriyor.

Home ofis maliyeti ne kadar?

Home ofis düşünen kişilerin bu sektörde maliyetleri kişiden kişiye göre değişiyor. Akıllı telefon, su ve elektrik gibi giderler de boy gösteriyor. Bunların yanı sıra ise evin bir bölümüne alınacak olan ofis malzemeleri için de bir gider ayrılması gerekiyor. Bütün gün evde oturup aç kalmayacağınız için evin gıda bütçesi de artacaktır. Bunun yanı sıra gelen müşteri ve toplantılar da da bazı ikramların yapılması gerektiği için ek giderler doğuyor.

Home-ofis konut projelerinde ki yeri?

Gayrimenkul piyasasında bundan 8 yıl önce yani 2011’den bu yana home ofis projeleri çok fazla arttı ve büyük bir hızla da gelişiyor. Home ofis projelerinde genel anlamda iş verenler, ve tasarım işini tercih edenler çok büyük yoğunluk gösteriyor. Peki sizler hiç home ofis açtınız mı? Giderleriniz ne kadar oldu?

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz