Devletten Yeni Gelir Vergisi Yasası İle Tarım Destek

/ 8 Kasım 2017 / 15 / yorumsuz
Devletten Yeni Gelir Vergisi Yasası İle Tarım Destek

Tarıma olan desteklerini tüm hızı ile sürdüren hükümet yeni bir müjde ile bu desteklerin devam edeceğini gözler önüne serdi. Hükümet kanadından yapılan yeni açıklamaya göre büyük

Hükümet Yeni Vergi Hamlesi İle Tarıma Desteği Sürdürüyor 
Tarıma olan desteklerini tüm hızı ile sürdüren hükümet yeni bir müjde ile bu desteklerin devam edeceğini gözler önüne serdi. Hükümet kanadından yapılan yeni açıklamaya göre büyük ölçekli tarım işletmeleri tarafından istihdam edilen kişilere ait olan ve asgari ücrete tekabül eden ücretlerden artık vergi alınmayacak. Yine buna ek olarak tarım işletmeleri desteklenecek. 

Yeni Gelir Vergisi Yasası İle Tarım Destekleri Devam Edecek 
Zirai faaliyetlerin gelişmesini sağlamak amacı ile istihdam edilen kişilerin asgari ücrete tekabül eden bölümünden gelir vergisi alınmamasına karar verildi. Yine yüzde 50 ve daha fazla oranda büyümeyi başaran tarım işletmeleri hükümetten daha fazla oranda ilave destekler almaya hak kazanacak. Yine zirai faaliyetler gösteren ticari işletmelerde de bundan sonra tarım işletmelerine tanınan vergi desteklerinden yararlanma hakkı kazanacak. Tarım işletmeleri kar oranlarını korumayı başardığı sürece teşvikler sürekli olarak güncellenerek sürdürülecek. 
Çiftçi 918 Milyon Lira Hibe Aldı 
Sürekli olarak hibe krediler ile desteklenmeye çalışan tarım sektörüne 918 milyon lira hibe dağıtıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre çiğ süt teşviki için 320 milyon lira, buzağı teşviki için 445 milyon lira, süt tozu teşviki için 15 milyon lira, tiftik ürünü teşviki için 5 milyon lira, malak teşviki için 4,2 milyon lira, tarım sigortaları teşviki için 105 milyon lira, kırsal kalkınma yatırımlarını destek teşviki için 11,3 milyon lira ve genç çiftçi teşvik desteği için ise 13 milyon liralık hibe kredi hak sahiplerine ulaştırıldı. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.