Organize Sanayi Bölgelerinde Fiyatlar Düşecek

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Organize Sanayi Bölgelerindeki arsa fiyatlarının düşüşe geçeceğini, söz konusu bölgeler içinde bulunan işletmelerin de bu durum sonrasında belediyelere emlak vergisi ödemekle yükümlü olmayacaklarının haberini verdi.

Düzenli Vergi Ödeyene Ödül Olmalı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen ekonomi istişare toplantısına katıldı. Toplantıda Naci Ağbal’a vergi konusunda bazı taleplerinin olduğunu belirten Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüseyin Erkoç, “Piyasada sıkıntı olduğunda vergisini düzenli ödeyemeyenler için yapılandırma yapıyoruz. Bizler vergilerimizi af kanunları ile yapılandırarak değil, ödenebilir bir oranda olmasını ve zamanında eksiksiz ödemek istiyoruz. Çünkü vergisini düzenli ödeyenin suçu ne? Vergisini düzenli ödeyene de ödül verelim. Bu konuda hükumetimiz tarafından uygulamaya konulan vergisini düzenli ödeyen mükellefler için vergi indirimini önemsiyoruz ve çok olumlu buluyoruz” şeklinde konuştu.

En Büyük Şikayet Arsa Fiyatlarıydı

Üretim Reform Paketi düzenlemesinin ülkemiz için çok faydalı olacağını, ekonominin daha da güçleneceğini belirten Naci Ağbal, paketin Malatya için de gerekli olduğunu, en yoğun şikayetlerin arsa fiyatlarından yana olduğunu şu sözleri ile belirtti;  “Bu paket Malatya içinde önemli, çünkü Malatya’da da Organize Sanayi Bölgesi var. Bu paket içerisinde çok sayıda yenilikler getiriyoruz. Bu paketle Organize Sanayi Bölgelerinin, Sanayi Sitelerinin kurulmasını basitleştiriyoruz. OSB’lerin kurulumu artık çok daha basit ve hızlı olacak. OSB’lerde yatırım yapan firmalarımızın en büyük şikayet ettiği konu OSB alanı içerisinde arsa fiyatlarının çok yüksek olmasıydı. Yapmış olduğumuz yasal düzenleme ile OSB içerisinde satılacak taşınmazlara, yani arsalara maliyet artı belli bir kar oranı içinde sınır getiriyoruz. Yani OSB yönetimi artık maliyetten kopuk bir şekilde orada yüksek fiyatlarla sanayiciye arsa satamayacak”

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz