İbadethaneler İçin Yeni Bir Dönem Başlayacak 

Geride bıraktığımız günlerde meclise ulaşan 4708 Sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Taslağı ile beraber ibadethaneleri de kapsayan bir dizi yenilik için çalışmalara başladı. Şu anda mecliste olan 4708 Sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Taslağı ile beraber olası bir depremde zararı en düşük seviyeye çekmeyi amaçlıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çalışmalara Devam Ediyor 

4708 Sayılı Yapı Denetimi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Taslağı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanıyor. Yapılacak olan yasal düzenleme ile beraber bundan sonra yapılacak olan Kuran Kursu ve Cami gibi ibadethaneler yapı denetim kuruluşları tarafından büyük bir titizlikle denetlenecek.

Depreme Hazırlanmamız Şart 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yapı Denetim ve Deprem Mühendisleri Derneği Başkanı Nazmi Şahin Türkiye’nin depreme hazırlanması gerektiğini vurguladı. Şahin yapmış olduğu açıklamada “Depremin geleceğini kesin olarak biliyoruz. Sadece zamanı belli değil ki depremin randevu alarak gelmeyeceği de biliniyor. Hangi günde ya da günün hangi saatinde deprem olacağını bilemeyiz.

Konutların denetlendiği gibi aynı zamanda Cami ve Kuran Kursları gibi ibadethanelerin de denetime tabi tutulmasını son derece olumlu karşılıyoruz. Yeni yapılacak olan camilerin yanı sıra eski camilerin tadilatları için de yapı denetim şirketleri büyük sorumluluklar üstelenecek. Yapıların denetlenmesi ve iyileştirilmesi çok önemli” dedi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz