Mantolama Nedir, Nasıl Yapılır?

Son yıllarda ısı maliyetleri büyük bir hızla yükselmeye devam ederken bu da binalarda ısı yalıtımını çok daha önemli bir hale getirmektedir. Isı yalıtımı amacı ile en sık kullanılan yöntemlerden biride mantolama yöntemidir. Peki, mantolama nedir, nasıl yapılır?

İç Cephe Mantolama Nasıl Yapılır?

Yeni yürürlüğe giren yasalar kapsamında artık yeni yapılan binalarda dış cephe mantolama yapılması zorunludur. Ancak eski binaların pek çoğunda ne yazık ki mantolama bulunmamaktadır. Bu binaların bazıları ortak karar alarak binalarına mantolama yaptırırken bu tip kararların alınmadığı binalarda tek çözüm yolu iç cephe mantolama yapılmasıdır. Daha ince yalıtım malzemeleri kullanılarak içeriden yapılan her türlü ısı yalıtım çalışmasına iç cephe mantolama adı verilmektedir. Uygulama ne yazık ki dış cephe mantolama yöntemine oranla çok daha etkisizdir ve zamanla düşük etkisini de yitirdiği için pek fazla önerilmemektedir.

2018 Mantolama Fiyatları Ne Kadar?

Mantolama fiyatları her sene yenilenmekte olup artan maliyetler nedeni ile belirli oranda zam yapılmaktadır. Mantolama fiyatları işlem esnasında kullanılan malzemeler, işçilik kalitesi ve uygulama yapılacak alanın toplam metrekaresi gibi farklı pek çok kritere göre belirlenmekte olup mantolama şirketleri ücretsiz keşif hizmeti sunmaktadır. Bina olarak en az yüzde 60 ısı tasarrufu elde etmenizi sağlayacak olan dış cephe mantolama fiyatları için farklı en az 3 şirketten ücretsiz fiyat teklifi alarak karar vermeniz en doğru kararı vermenizi sağlayacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz