İcra İhaleleri Nereden Öğrenilir?

Normal piyasa fiyatlarının çok daha altında satış fiyatı biçilmesi nedeni ile icradan satılık ilanları daha fazla ilgi görmektedir. Yasalar gereği icra yoluyla satış yapılacak olan her türlü mal için ihale açılması zorunludur. Bu icra ihalelerini takip etmek çok daha iyi koşullarda mal sahibi olmak için çok önemlidir. Peki, icra ihaleleri nereden öğrenilir?

Haciz İhalelerini Nereden Takip Edebilirim?

Bu amaç için kullanabileceğiniz farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Açılan her icra ihalesi yasal zorunluluklar nedeni ile önceden duyurulmaktadır. Bunun için genelde ihaleyi açan kurum, belediye ya da banka gazete ilanları vererek icra ihalesi duyurusu gerçekleştirmektedir.

Ancak sürekli olarak gazeteleri takip etmek ya da bu tip kurumların internet sitelerini takip etmek ihaleye katılmak için belirli bir süre sınırlaması uygulandığı için farklı sorunlar yaşanmasına neden olacaktır. Bunun için en uygun yöntem kesinlikle haciz takip işlemleri için hizmet sunan özel sitelerden yararlanmaktır.

Bu sitelerin belirli bir bölümü sadece icra takip hizmeti sunarak açılan tüm icraları siteleri üzerinden takipçilerine duyurmakta bir bölümü ise yasal prosedürü tamamlayarak takipçileri adına icra ihalelerine dahi girebilmektedir. Bu sitelere üyelik ücretli olup satın alınan pakete bağlı olarak sunulan hizmetlerden yararlanılmasına izin verilmektedir. Ancak icradan araba almak ya da icradan ev almak isteyen kişilerin verilen tüm ilanları kendilerinin takip etmesi son derece zor olduğu için bu tip aracı sitelerden hizmet almaları önerilmektedir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz