İcralık gayrimenkul satın alma, icralık gayrimenkuller normal satış fiyatlarının neredeyse yarı fiyatlarından satışa çıkıyor. Her geçen gün icralık gayrimenkul satışları internet üzerinde çok hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Peki icralık olan gayrimenkuller nasıl alınır? İşte icralık gayrimenkuller hakkında detaylar…

İcralık gayrimenkul satın alma

İcralık olan gayrimenkullerin fiyatları normaline kıyasla yarı fiyatlarda oluyor. Her geçtiğimiz gün bu icralık gayrimenkuller artık online internet üzerinden yapılmakta. İcralık gayrimenkullerin bu satış değerleri ise piyasaya göre çok düşük durumlarda kalıyor. İcralık gayrimenkul ihalelerinde bedelin artışında ilk adımda yüzde 60 ve sonraki arttırmada ise yüzde 40‘a kadar düşüş gerçekleşiyor.

İcralık gayrimenkul nasıl alınır?

İcralık olan gayrimenkulün nasıl satın alınacağını merak ediyorsanız eğer, ilk önce herhangi bir avukatla görüşün ve satış dosyasını inceletin. Alınacak gayrimenkulün, iskanı ile imar planı gibi birçok konuyu avukatla değerlendirin.

İcra ihalelerinde gayrimenkulün 150 metre kare olanlarında yüzde 18, 150 metrenin altında olanlarda ise yüzde 1 KDV ödemeniz gerekiyor. Bunlara ek olarak ise tallaliye ile damga resmi eklenecek ve bazı ek giderleriniz olacaktır. İcradan alacağınız gayrimenkulün satışından sonra kanun kapsamında 3 yıldan önce birine satılmasıyla aradaki farkın gelir vergisi olarak ödenmesi gerekiyor.

Peki sizler icralık gayrimenkul aldınız mı? Gayrimenkulleri icradan aldıktan sonra sorun yaşadınız mı? Başınızdan geçen olayları yorum kısmından bizlere bildirebilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz