İGDAŞ Aboneliği Nasıl Taşınır?

 

Özellikle taşınma işlemlerinde son derece önemli olan İGDAŞ abonelik taşıma işlemi, yeni evinizde doğalgazdan faydalanmanızı sağlıyor. Kendi adınıza açtıracağınız doğalgaz neticesinde evinizi ısıtabilir, ayrıca sıcak su imkanından kolayca faydalanabilirsiniz. Kiracılar açısından önem teşkil eden abonelik taşıma, ayrıca yeni bir ev satın alan ve bu eve yerleşme kararına varan kişiler açısından da bir hayli önemli. Peki, İGDAŞ aboneliği nasıl taşınır?

İGDAŞ Abonelik Taşıma Başvurusu

 

Eğer bulunduğunuz konum gereği doğalgaz hizmetini İGDAŞ üzerinden alıyorsanız abonelik taşıma işlemi için size en yakın bayiye başvurmanız gerekiyor. Tabi başvuru esnasında yanınızda olması gereken belli başlı belgeler söz konusu. Size en yakın İGDAŞ yetkili merkezine giderken yanınızda bulundurmanız gereken belgeler şu şekilde:

  • Doğalgaz aboneliği için müracaat eden kişi ev sahibi ise tapu fotokopisi, kiracı ise noter tasdikli muvafakat belgesi
  • C nüfus cüzdanı
  • Elektrik veya su gibi herhangi bir hizmetten yararlandığınızı gösteren belge fotokopisi
  • Aboneliğin bulunduğu binaya ait DASK poliçe numarası

Abonelik Başvurusu Yapılarak Süreci Başlatın

 

Yeni bir eve taşınmanız halinde erkenden doğalgaz aboneliğinin açtırılması için başvuruda bulunmanız önem teşkil ediyor. Taşınmanız halinde zaman kaybı yaşamanız, geç sürelerde doğalgaz aboneliğinin sizin üzerinize geçmesine yol açabilir. Bundan dolayı zamanı verimli bir şekilde kullanarak boş bir gününüzde İGDAŞ yetkili merkezine gidebilir ve gerekli süreci hemen başlatabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz