İkinci El Emlak Piyasası İçin Düzenleme Kapıda

Hem alıcıların hem de satıcıların ikinci el emlak piyasasında yaşadıkları mağduriyetleri gidermek amacı ile yapılan yeni düzenleme için sona yaklaşıldı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci tarafından yapılan açıklama ile ikinci el emlak piyasası yönetmeliğinin hazırlandığı ve son düzeltmelerin yapılarak Bakanlığa sevk edileceğini belirtti. Yaşanan mağduriyetlerin giderilmesini sağlayacak olan yeni yönetmelik sektörde yaşanan boşlukları da dolduracak.

Sektöre Belirli Standartlar Gelecek

Yapılan yasal düzenlemeler ile sektörde mutlaka uyulması zorunlu tutulacak pek çok standart getirilecek. Bu da yaşanan sorunların büyük bir bölümünün çözülmesini sağlayacak. Özellikle de emlakçı komisyonu, kimlerin emlakçılık yapabileceği ve emlak ofislerinin fiziki yeterliliği gibi konular hakkında yeni standartlar uygulanacak. Yine aynı yönetmelik ile beraber konut ekspertiz raporu alınması hususunda belirli standartlar hayata geçirilecek. Yapılan düzenlemeler ile beraber sektörde kötü niyetli insanların kullandığı boşluklar doldurularak karşılıklı mağduriyetlerin önüne geçilecek.

Ovaköy Sınır Kapısı Açılacak Mı?

Bakan Tüfenkci tarafından yapılan açıklamada Ovaköy sınır kapısı hakkında da bilgiler paylaşıldı. Bakan Türkiye-Irak Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) toplantısının Şubat ayının sonunda yapılacağını belirterek yapılan toplantıda Ovaköy Sınır Kapısı hakkında da görüşmelerin yapılacağını belirtti. Yapılan toplantıda sınır kapısına dair nihai sonucun da belli olacağını açıklayan Bakan her şeyin planladıkları gibi gitmesi durumunda Nisan ayında sınır kapısına ilişkin protokolün imzalanacağını belirtti.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz