İkinci El Emlak Piyasasındaki Düzenlemeler

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, CNR Emlak Zirvesi 2017’de yaptığı açıklamalar ile ikinci el emlak piyasasındaki düzenlemelerin son aşamaya geldiğini belirtti.

Emlak Piyasası, CNR Emlak Zirvesi 2017, CNR Emlak Zirvesi, CNR Expo Yeşilköy

CNR Emlak Zirvesi 2017

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ’nin desteğiyle CNR Expo Yeşilköy’de gerçekleştirilen CNR Emlak Fuarı ile eş zamanlı olarak yapılan CNR Emlak Zirvesi yoğun ilgi gördü. Ali Çağatay’ın sunuculuk yaptığı CNR Emlak Zirvesi’ne CNR Holding Genel Koordinatörü Cem Şenel, Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik ile Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan katıldı.

Gayrimenkul Sektörü Gelişiyor

CNR Emlak Zirvesi’nde konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, kentsel dönüşüm çalışmalarının büyük önem arz ettiğini belirterek, ülkemizde kentsel dönüşüme uğraması gereken 7,5 milyon konutun bulunduğunu, her yıl 500 bin konut ve işyerinin dönüşüme uğraması gerektiğini söyledi.

Ülkemizdeki gayrimenkul sektörünün son 15 yıl içerisinde önemli gelişmeler ile büyük bir yol kat ettiğini vurgulayan Mehmet Ceylan, bu durumu destekleyen üç önemli faktörü şu şekilde sıraladı;

1- Refah seviyesinin yükselmesi

2- 1950’li yıllardan beri devam etmekte olan göç,

3 Kentsel dönüşümün etkisi

Halen devam etmekte olan kentsel dönüşüm çalışmalarının hız kazanacağını söyleyen Mehmet Ceylan, “8 ilde 162 bin bina yani 1 milyon 150 bin birim yeniledik. Bu rakamları yeterli görmüyoruz. Hükümetle konuştuğumuz bir eylem planımız var.” dedi.

İkinci El Emlak Piyasasında Son Aşama

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, ikinci el emlak piyasasındaki düzenlemelerde son aşamalara gelindiğini belirterek; “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın 2. El Emlak piyasasında yaptığı düzenlemeler son aşamaya geldi, mevzuat boşluğu doldurulacak. Derli toplu ve disiplinli bir piyasa oluşacak.” açıklamasında bulundu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz