İkinci El Konut Piyasası İçin Yenilikler Kapıda 

İkinci el konut piyasasını ilgilendiren değişiklikler için sonunda beklenen adım atıldı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci hayata geçirmeyi planladıkları bir dizi yenilik hakkında bilgi verdi. Bakan ikinci el otomotiv pazarı için yapılan yeniliklerinin ardından hedefte artık ikinci el konut piyasası pazarı olduğunu açıkladı.

Artık Her Önüne Gelen Emlakçı Olamayacak 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ikinci el emlak piyasasının Türk ekonomisinin önemli bir parçası olduğunu belirterek bu nedenle artık bu alanda yaşanan başıboşluğa bir son vermenin zorunlu hale geldiğini vurguladı. Tüfenkci “bu alanda uzun zamandır bakanlık olarak incelemelerde bulunuyoruz. Bizim tespit ettiğimiz en büyük sorunlardan biride sektörde yaşanan başıboşluk ve düzensizlik oldu. Bu nedenle artık buna bir son vermek istiyoruz ve ilk adım olarak ta artık önüne gelen herkesin emlakçı dükkânı açmasına izin vermeyeceğiz. Bu işi yapmak isteyen kişilere sertifika zorunluluğu getireceğiz” dedi.

Standart Bir Komisyon Sistemi Kurulacak 

Kendilerine yıl içerisinde çok sayıda emlak komisyonu şikâyeti geldiğini belirten Tüfenkci artık bu tip sorunlar yaşamamak adına bu alanda da belirli bir standart hizmet kuralı uygulanacağını söyledi. Sektörün disipline edilmesi için gereken tüm önlemleri alacaklarını dile getiren Tüfenkci Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelik Taslağı için çalışmalarda sona geldiklerini ve artık bu uygulamanın da hayata geçirileceği müjdesini verdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz