Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı 960 Lira Oldu

Bilindiği üzere evleri kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan kişilere yeni evleri yapılana kadar devlet tarafından kira yardımı ödenmektedir. Kentsel dönüşüm kira yardımı her sene Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilan edilerek güncelleniyor. Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) verileri dikkate alınarak yapılan hesaplama ile beraber 2018 yılında ödenecek olan zamkentsel dönüşüm kira yardımı belirlendi.

2018 Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Ne Kadar?

2018 yılına ait olan kentsel dönüşüm kira yardımı yapılan yeni güncelleme ile beraber yükseldi. Yapılan yeni zam ile beraber İstanbul, Ankara ve İzmir’de kentsel dönüşüm kira yardımı 960 liraya yükseldi. Hatırlanacağı üzere 2017 yılında ödenen kentsel dönüşüm kira yardımı tutarı 860 lira olarak ödeniyordu. Yapılan yeni zamlar ile beraber en düşük kira yardımı tutarı sınırı 595 lira olarak uygulanırken en yüksek kira yardımı tutarı ise 3 büyük ilimizde uygulanan 960 lira olarak belirlendi.

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı 595 Lira Olan İller

Artvin, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Çankırı, Erzincan, Gümüşhane, Hakkâri, Kırşehir, Nevşehir, Sinop, Tunceli, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük ve Kilis

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı 675 Lira Olan İller

Amasya, Bitlis, Edirne, Giresun, Isparta, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Muş, Niğde, Rize, Siirt, Uşak, Yozgat, Aksaray, Şırnak, Osmaniye ve Düzce

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı 755 Lira Olan İller

Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Çorum, Elazığ, Kütahya, Ordu, Sivas, Tokat, Zonguldak, Batman ve Çanakkale

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı 830 Lira Olan İller

ydın, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Mersin, Kayseri, Kocaeli, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa ve Van

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı 905 Lira Olan İller

Adana, Antalya, Bursa ve Konya

Kentsel Dönüşü Kira Yardımı 960 Lira Olan İller

Ankara, İstanbul ve İzmir

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


3 YORUMLAR

  1. Eğer bir kamu görevi yapmayı hedefliyor,insanlara yardımcı olmayi düşünüyorsanız,LUTFEN önce su sitenizi EŞEL MOBİL sisteminden kurtarınız ki,derdimizi size anlatabilelim.Saygılarımla

  2. Merhaba kentsel dönüşüme uğrrayan bir evimiz var.ancak orada oturmuyoruz. Onun kirası ile bsşka bir evde oturuyoruz. Kita yardımı alabilir miyiz?

    • Merhaba, riskli yapıda kiracısı bulunan mülk sahibi kira yardımından faydalanamıyor. Kentsel dönüşümde kira yardımından faydalanabilmek için dönüşüm olacak binada oturuyor olması gerekiyor ve en az 3 aylık geriye dönük fatura ibraz etmesi gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz