Gayrimenkulün hemen satılması veya kiralanması adına ilan girerken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor. Doğru girilen ilanın daha fazla kullanıcıya ulaşarak mülkünüzün daha hızlı bir şekilde satılması veya kiralanmasını sağlayabilirsiniz.

İlan başlığı

İlan girerken mutlaka dikkat etmeniz gereken en önemli detayın ilan başlığı olduğunu belirtelim. Bütün emlak siteleri aslında tüm kullanıcılarına en iyi sonucu sağlamak ister. Bunda hem fikiriz. Ancak ilan başlığı girerken kendinizi müşteri yerine koyarak başlık belirleyin. Yani siz nasıl ev ararsınız? Bir düşünün. Ayrıca Google içinde uygun bir başlık belirtilmeli.

Örnek verecek olursak eğer “X Emlak’tan 5+1 Satılık Daire Kaçırmayın” demek yerine “Bağcılar merkezde 4+1 satılık daire” yazmak daha fazla kitleye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Fotoğraf kalitesine dikkat!

İlanlarda en fazla dikkat çeken konunun bir tanesi fotoğraf oluyor. İlana ait ne kadar çok net fotoğraf varsa o kadar dikkat çeker ve satış hızını arttırır. Net fotoğraf dikkat çeker size daha fazla dönüş sağlar. Gayrimenkulün fotoğraflarını çekerken derli toplu temiz ve ışıklı çekilmesine dikkat edin. Eğer fotoğraf çekme konusunda iyi değilseniz destek almanız daha mantıklı olacaktır.

İlan açıklaması önem taşıyor!

İlanın başlığı çok önemli demiştik. Bir o kadar fotoğraflarında önem taşıdığını söyledik. Ancak incelemelerde açıklama kısmı da büyük önem taşıyor. Alıcıların iletişime geçmesini sağlayan kısım açıklama kısmı oluyor. Mutlaka açıklama kısmında yalın ve sade bir anlatım seçerek tüm detayları belirtiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz