Fetih Camii’nin Temeli Törenle Atıldı

 

Bağcılar’da gerçekleştirilen kentsel dönüşüm kapsamında konutlar, okullar, ibadethaneler derken geçtiğimiz günlerde kentsel dönüşüme giren Fetih Camii’nin yıkımı da gerçekleştirilmişti.

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘’ Kentsel Dönüşüm Projesi ‘’ adı altında atılan adımlarda riskli yapıların yoğun bölgelerden birisi olan İstanbul’un ilçesi Bağcılar’da riskli olarak görülen konutlar, devlet kurumları, okullar vs. yıkılarak yerine yenileri yapılıyor. İbadethane olan Fetih Camii’nin de geçtiğimiz günlerde yıkılmış ve yerine yenisinin yapılması için tören gerçekleştirilerek ilk temeli atıldı.

Bağcılar’ın Kirazlı mahallesinde 3 ay önce yıkımı gerçekleştirilen camiinin temel atma töreninde Kuran-ı Kerim okunarak özel programla devam edildi. Bağcılar ilçe kaymakamı olan Mustafa Eldivan açılışa katılarak açıklamada bulundu. Eldivan’ın açıklamasına göre her geçen gün yenilenen Bağcılar’ın şu an ki konumundan bahsederek ‘’ Bağcılar’ın nüfusunun kalabalık olduğuna değinerek neredeyse her Cuma yeni camii temellerinin atılmasına şahit olmaktayız. Biz birlikte güçlüyüz mesajı verirken emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. ‘’

Çocuklarımızı Okul Bahçelerinden, Camilerden Uzaklaştırmayalım

 

Temel atma törenine katılan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’da açıklamalarda bulundu. ‘’ camileri de kentsel dönüşüm kapsamına dahil ettiklerini belirterek, bugün ilçemizin en büyük camisinin temelini atmış bulunmaktayız. Halkımızın ibadet etmesinde kolaylık sağlamak için mahalle aralarına kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz diyerek çocuklarımızı okul bahçelerinden, cami bahçelerinden uzaklaştırmayalım ‘’ dedi.

 

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz