İller Bankası Sosyal Tesislerini Satışa Çıkarttı

İller Bankası yaptığı açıklamayla, tüm sosyal tesislerini satışa çıkarttığını belirtti. Çevre ve şehircilik Bakanı Özhaseki’de bu alanda elde edilen gelirlerin, ülkemizde geliştirilen kentsel dönmüşüm projelerine harcanacağını belirtti.

İller Bankası’ndan Dev Girişim Geldi

Tüm sosyal tesisleri satışa çıkarılacak olan İller Bankası, gelirlerini ülkemize harcamak amacıyla dev girişimde bulundu. Buna bağlı olarak elde edilen gelirler, kentsel dönüşüm projeleri ve gayrimenkul yatırımları için kullanılacaktır. Aynı zamanda ülkemizin tüm illerinde devam eden projelere de bu sayede katkı sağlanacaktır.

Meram Belediyesi’nde Kentsel Dönüşüm Projesi Hayata Geçirildi

Meram Belediyesi ‘ Miras Geçmişi ve İhya Geleceği İnşa Kentsel Dönüşüm Projesi’ni hayata geçirdi. Buna bağlı olarak yapılan çalışmalar geliştirdi ve İller Bankası’ndan elde edilen gelirlerin bir kısmı, proje için ayrıldı. Bu proje kapsamında depreme dayanıklı ve deprem sigortalı konutların inşa edileceği belirtildi. Aynı zamanda inşa edilecek konutların yıkılma ihtimalinin olmayacağı da vatandaşlarla paylaşıldı. Bu konu üzerinde açıklamalar yapan Bakan Özhaseki, gerekli çalışmaların halen devam ettiğini de duyurdu.

Kentsel Dönüşüm Projeleri ile Depreme Dayanıklı Binalar İnşa Edilecek

Kentsel dönüşüm projelerinin en temel amacı, depreme dayanıklı binalar inşa etmek olarak belirlenmiştir. Buna bağlı olarak yetkililer harekete geçmiş ve çalışmalarını başlatmıştır. Ülkemiz nüfusunun %71’in deprem bölgelerinde yer aldığını belirten Bakan Özhaseki, yapılan projelerle deprem için tedbir alacaklarını belirtmiştir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz