Yapılan araştırmalara göre kişilerin yeni tanıştığı bir kişi hakkında olan ilk algısı 10 saniye içerisinde oluştuğunu ortaya döküyor. Bu durumdan da elde ettiğimiz sonuca göre ilk izlenim ve imaj önemli bir yere sahip. Güçlü bir kişisel imaj için sizlere birkaç ipucu vereceğiz.

Araştırmalara göre etkileyici imaja sahip olan kişiler gayrimenkul danışmanlarının daha da çok ev sattığını gösteriyor. Kişi imajından kastımız giyim, hareket, davranış, konuşma biçiminiz bütün olarak ele alınır. Emlak sektöründe sürekli müşterilerle iletişim halinde olunduğundan dolayı imajın yeri emlak için önemlidir. Kişisel imajınızı güçlü kılmak için giyim, iletişim ve davranış oldukça önemlidir.

Gayrimenkul danışmanları iyi bir imaj ve güven oluşturursa satışlarında da o kadar artış yakalar. Aynı zamanda mesleki anlamda kendinizi geliştirerek daha fazla tercih edilen bir danışman olabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz