İmar Affı Başvuru Tarihleri

Ruhsatsız olarak yapılan ya da ruhsat alınmasına rağmen bu ruhsatta belirtilen kurallara aykırı olan yapıları kapsayan imar affı ile bu taşınmazlar için yapı kayıt belgesi alınmasına olanak sağlanacak. Peki, imar başvuru tarihleri nedir, başvurular ne zaman başlayacak, ne zaman bitecek?

Hangi Yapılar İçin İmar Affı Başvurusu Yapılabilecek?

31 Aralık 2017 ve öncesinde yapılan, boğaz öngörümü ile İstanbul tarihi yarımadası sınırları içerisinde yer almayan ve mülkiyeti başkasına ait olan araziler üzerinde yapılmayan taşınmazlar için imar barışı başvuru hakkı verilecek. Bu yapıların sahipleri e-devlet üzerinden yapı kayıt belgesi başvuru formu doldurup kendilerine sunulan bu haktan yararlanabilecek. Yapı kayıt belgesi alan kişiler bu belge ile tapu ve iskan almak için başvuruda bulunabilecek ya da bu belgeyi elektrik, su ve doğalgaz aboneli almak için kullanabilecek.

İmar Affı Başvuru Tarihi Ne Zaman?

İmar affı başvurusu 8 Haziran 2018 itibari ile başlayacak. Başvuruda bulunmak isteyen kişiler e-devlet üzerinden yapı kayıt belgesi başvuru formu dolduracak. Bu formda sizden istenen tüm bilgileri ekledikten sonra kaçak yapı statüsünde olan bölümleri resimleyerek sisteme yüklemeniz gerekecek. Bunun ardından imar affı ücreti için ödeme yapacaksınız. İmar affı son başvuru tarihi 31 Ekim 2018 olarak açıklanırken imar barışı ücreti son ödeme tarihi ise 31 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecek.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz