İmar Affı Süresi Uzadı!

 

2018 tarihi itibari ile Haziran ayında gündeme gelmiş olan ve Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş olan İmar Affı için başvurular başlamıştı. Gelen başvurular 31 Ekim 2018 tarihi ile son bulması beklenirken, son gelen açıklama başvuru tarihlerinin uzatıldığını haber verdi. İmar affı süresi ne kadar uzatıldı, son tarih ne oldu gibi sorular oldukça merak konusu olurken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İmar Affı başvurusu için son günler yaklaşırken, gelen yoğun talep üzerine ve istek üzerine İmar Affı başvuru süresi 31 Ekim 2018 tarihinde son bulması beklenirken, Kurum, yaptığı açıklamada gelen uzatma talebinin yoğun olması ve değerlendirmelerimiz neticesinde sürenin 31 Aralık 2018 tarihine kadar uzatılmasına karar verildi diyerek açıklama yaptı. Yani İmar affı başvuru süresi 2 ay daha uzatılmış olup, son ödeme günü olarak kararlaştırılan tarih de hem ödemelerin hem de başvurunun 31 Aralık 2018 tarihinde bitmesi beklenmektedir.

İmar Affı Faydaları Nelerdir?

 

İmar affının oldukça konuşulması ve başvuru sayısının da oldukça fazla olması dikkatlerden kaçmadığı gibi birçok kişi affın ne işe yaradığı konusunda da merak ettikleri açıktır. Buna göre ise imar affı faydaları ise yıkımın iptali, para cezalarının kalkması, yapının yasal hale gelmesi, aboneliklerin alınabilmesi, ruhsatsız iş yeri açabilme, kat mülkiyetlerinin alınabilmesi, hazine gayrimenkullerinin satılabilmesi, belediye gayrimenkullerinin satılabilmesi gibi pek çok faydayı beraberinde getirmiştir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz